Χάντμπολ Α2 ανδρών: επιβλητική νίκη για τα Βριλήσσια.

ΤΙ ΜΕΤΑΔΙΔΕΙ ΤΟ GREEK HANDBALL
Εντυπωσιακή νίκη πέτυχαν τα Βριλήσσια για την 14η αγωνιστική στον 1ο όμιλο της Α2 ανδρών. Η ομάδα των βορείων προαστίων επικράτησε άνετα όπως δείχνει και το τελικό αποτέλεσμα, του τρίτου στη βαθμολογία Λεωνίδα Αγίων Αναργύρων, με  σκορ 31-19, στον πρώτο αγώνα μετά το "διαζύγιο" με τον Στέλιο Αλεπουδέα.
Τα Βριλήσσια μπήκαν πολύ αποφασισμένα στο παιχνίδι, απέναντι σε εναν Λεωνίδα που δεν βρέθηκε σε καθόλου καλή μέρα και βρέθηκαν μπροστά στο ημίχρονο, με σκορ 17-9. Τίποτα δεν άλλαξε στην επανάληψη, με τους γηπεδούχους να παίρνουν τελικά τη νίκη με το επιβλητικό 31-19ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ – ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 31-19
Τα πεντάλεπτα: 2-0, 4-2, 8-4, 11-5, 13-6, 17-8 (ημ.), 19-10, 22-11, 24-13, 27-15, 29-18, 31-19

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ: Καμπούρης, Γκουλέ 3, Λέκκας 2, Παναγόπουλος 1, Ντούσικος 6, Ορκάς 4, Τσαγκούλης, Μανιουδάκης, Κλέωπας 2, Νικολακόπουλος 2, Παπαϊωάννου 2, Βεζύρης 2, Χρόνης, Γιαννόπουός 2, Κουτσόπουλος 1, Σομπιρακούλ 4.

ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ: Κλείτσικας 1, Μακρυγιάννης 2, Παράσχης 2, Μηνιώτης, Προκοπίου, Μανδυλαράς, Ξηρός, Τσέλος 3, Οικονομίδης 3, Σοφικίτης, Λεμπέσης 1, Γκίκας, Γιαννακούρας, Θάνος 5, Καραμαγκέλας, Βασιλείου 2.
Διαιτητές: Αντάλης, Ψύλλος. Δίλεπτα: 5-3 Πέναλτι: 5/6-0/1